Kawa i papierosy

Bębenek djembe – jak wybrać odpowiedni instrument?

Written on 5 marca, 2021   By   in Muzyka

Bębny djembe to instrumenty perkusyjne cieszące się stosunkowo dużą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Tego typu akcesoria bywają wykorzystywane przez profesjonalnych muzyków.

Nauka gry na takim instrumencie to również korzystne rozwiązanie dla amatorów, którzy poszukują sposobu na zaznanie relaksu i doskonalenie umysłu. Jak wybrać odpowiedni bębenek djembe?

Jak wybrać dopasowany instrument?

Najważniejszym aspektem doboru bębna jest dopasowanie jego wymiarów do zapotrzebowania. Średnia wielkość modeli dedykowanych dorosłym to 58 – 62 cm wysokości i min. 30 cm średnicy. Bębenki dla najmłodszych mogą mieć ok. 30 cm wysokości. Istotne jest to, aby membrana było o ok. 10 – 15 cm większa od długości dłoni osoby grającej. Oglądając instrumenty w poszukiwaniu najbardziej odpowiedniego, warto upewnić się, że możliwe jest zmieszczenie obu dłoni na powierzchni membrany. Należy pamiętać o tym, że większe instrumenty wytwarzane z jednego kawałka drewna są stosunkowo ciężkie. Użytkowanie bębna o zbyt dużym rozmiarze może być uciążliwe dla dzieci i początkujących.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Poszukując dopasowanego bębna, warto przyjrzeć się staranności jego wykonania. Zarówno ręcznie, jak i fabrycznie wytwarzane instrumenty mogą posiadać gładki lub zdobiony korpus. Zaleca się upewnić, że wszystkie elementy zostały starannie wykończone. Bębenek powinien być również symetryczny i nie posiadać widocznych uszkodzeń. Odpowiednio dobrany model z pewnością okaże się korzystnym zakupem.