Kawa i papierosy

Body damskie – strój przeznaczony do modelowania sylwetki

Written on 3 sierpnia, 2021   By   in Ubrania

Body to taki klasyczny element typowej damskiej garderoby. Wciąż uchodzi przede wszystkim za bieliznę dzienną i wieczorową, jednakże coraz częściej jest też traktowane dokładnie tak samo jak bluzki, koszule czy topy i celowo noszone w taki sposób, by było dla innych widoczne. Wykorzystuje się je głównie do modelowania sylwetki. Z tym zadaniem body radzi sobie rewelacyjnie.

Kto powinien przekonać się do noszenia body?

Body może być noszone absolutnie przez wszystkich, jednakże nie bez powodu najbardziej upodobały je sobie panie o nieidealnych figurach, które w swoim mniemaniu są nieco zbyt duże i dlatego też szukają ubrań zdolnych do zasłaniania pewnych mankamentów. Obcisły, dopasowany do ciała strój zdoła poradzić sobie z różnymi nierównościami, fałdkami i boczkami. Zbierze ciało w taki sposób, by stało się ono bardziej jędrne i utrzymało się w ryzach. Takie typowe body bieliźniane, wykonane oczywiście z cienkiego i odznaczającego się pod innymi ubraniami materiału, śmiało można zakładać nawet pod bardzo obcisłe sukienki.

Teraz jednak body przestało być już wyłącznie bielizną. To wykonane z nieco grubszych i sztywniejszych materiałów okaże się świetną modelującą odzieżą przeznaczoną do noszenia na co dzień. Za sprawą idealnego dopasowania do sylwetki body damskie będzie podkreślać i podnosić biust (zwłaszcza to wyposażone w stanik typu push-up), wyszczuplać i zwężać talię oraz akcentować krąglejsze biodra. Efekt? Sylwetka nabierze właściwych dla niej kształtów. Stanie się kobieca, apetyczna i naprawdę atrakcyjna.

Jak kupić dobre body modelujące?

Body nie są gorsetami i nie należy ich z nimi mylić. Co prawda oba te elementy garderoby mają za zadanie modelować (przede wszystkim wyszczuplać) sylwetkę, ale każdy z nich robi to w nieco inny sposób. Body damskie ze sklepu Gorteks to strój zdecydowanie wygodniejszy od sztywnego i uciskającego ciało gorsetu. Powinno ono przypaść do gustu nawet tym paniom, które nader wszystko cenią sobie własną wygodę i nigdy nie założą czegoś, co krępuje ich ruchy i przeszkadza im w swobodnym codziennym funkcjonowaniu.

Mimo wszystko przed zakupem body damskiego wypadałoby sprawdzić jego cechy szczególne, aby na ich podstawie ocenić przewidywaną wygodę i praktyczność stroju. Komfortową bieliznę wykonuje się z lekkich materiałów. Są to delikatne tkaniny zdolne do przepuszczania powietrza i zapewniania skórze pełnej wentylacji. Jednym dozwolonym sztywnym elementem w body są miseczki. One akurat mogą być utwardzane, jeżeli mają lepiej podtrzymywać biust.