Kawa i papierosy

Czy warto zdecydować się na ciche talerze perkusyjne?

Written on 7 sierpnia, 2020   By   in Muzyka

Bardzo duża liczba osób, która planuje nauczyć się gry na perkusji, nie chce jednocześnie nikomu przeszkadzać. Należy zdawać sobie sprawę, że producenci wspomnianych produktów wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zdecydowali się wprowadzić do sprzedaży także blachy, na których jest możliwe ćwiczenie w warunkach domowych.

Czym charakteryzują się ciche talerze perkusyjne?

Należy mieć świadomość, że ciche talerze perkusyjne są dziurawione, w ten sposób zachowują tylko od 20 do 30% głośności w porównaniu z tradycyjnymi produktami dostępnymi na rynku. Godny uwagi jest również fakt, że feeling gry będzie pozostawał tak samo, jak w „blachach” tradycyjnych.

Ponadto omawiane produkty doskonale zdadzą egzamin także do „triggerowania”. Warto wiedzieć, ze jeszcze przed pojawieniem się na rynku dziurkowanych talerzy jedynym rozwiązaniem były wyciszacze na blachy. Perkusista mógł je położyć na regularnych talerzach w celu wytłumienia dźwięku. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zdecydowanie największym minusem tego produktu było znacznie gorsze odbicie. Użytkownik nie miał tym samym możliwości uzyskać identycznego feelingu. Z kolei atutem wyciszaczy na blachy jest niska cena.

W jaki sposób możliwe jest jeszcze wytłumienie dźwięków wydobywających się z perkusji?

Perkusista może przede wszystkim podjąć decyzję o zaopatrzeniu się w siateczkowe naciągi. Osoby, które nie mają funduszy na zakup cichych talerzy powinny zdecydować się an zakup gumowych wiciszaczy. Warto mieć świadomość, że występują one obecnie także w całych zestawach perkusyjnych.

Talerze perkusyjne dostępne na DrumCenter.pl.