Kawa i papierosy
kombinezony damskie

Eleganckie kombinezony damskie

Written on 2 września, 2022   By   in Ubrania

Damska moda dostarcza wielu, inspirujących kreacji. Jej spora część blisko związana jest z eleganckim, lekko stonowanym wyglądem, który świetnie sprawdza się jako strój do pracy. W końcu spodnie, jako element garderoby przestały być elementem, który tylko i wyłącznie kojarzy się z mężczyznami, ale na stałe wpisały się również w żeńską garderobą. A tym samym, pozwalają także na subtelne podkreślenie walorów damskiej sylwetki.

Kombinezon damski – na jakie okazje?

Tego rodzaju stroje najczęściej sprowadzają się do eleganckich kreacji. Wszystko dlatego, że najczęściej kombinezon to jednoczęściowa odzież, która pozwala stworzyć ciekawą kreację, jeśli chodzi o luźne spotkanie ze znajomymi, ale również w środowisku zawodowym. Najczęściej spotkać można dwa, podstawowe typy:

  • z odkrytymi ramionami, które świetnie sprawdzają się przy okazji luźniejszych spotkań
  • z zakrytymi ramionami, które są dobrym strojem, jeśli chodzi o środowisko zawodowe, w którym panuje „dress code”

Dodatkowym atutem kombinezonów jest możliwość zastosowania pewnych dodatków. Mogą to być, między innymi, kapelusze, które stanowią idealny dodatek, jeśli chodzi o słoneczne, letnie dni. Można skorzystać także z marynarki, która sprawdzi się jako wierzchnie okrycie.

Jaką kolorystykę kombinezonu wybrać?

Sporo zależy od tego, jakie będzie przeznaczenie tego rodzaju ubrań. Kombinezony damskie z ifriko.pl mają szeroki wybór kolorów i designów. Oczywiście, stonowane, najczęściej utrzymane w ciemnych tonacjach sprawdzają się w przypadku bardziej oficjalnych spotkań. Wszystko dlatego, że ciemniejsze barwy nie wybijają się z otoczenia, są traktowane jako klasyczne, eleganckie, a zarazem stonowane, co może także budować konkretne wyobrażenie na temat danej osoby: jak opanowanie, pewność siebie, profesjonalizm. Wyjątek, jeśli chodzi o ciemną tonację, stanowią zimne barwy, jak błękit, czy zieleń. One jednak sprawiają, że kreacja prezentuje się jako bardziej subtelna, czy delikatna.

Z kolei jasna kolorystyka kombinezonów z pewnością sprawdzi się w sytuacjach, gdy spotkania są bardziej casualowe, czy po prostu towarzyskie. Jasne barwy, w szczególności takie, jak żółć, czy pomarańcz, przywodzą na myśl szereg miłych skojarzeń, które są powiązane z wakacjami, czy słońcem. To wesołe, pełne energii tonacje, które sprawdzą się podczas spotkania ze znajomymi.

Natomiast tzw. panterki, czy bardziej wzorzyste kreacje to rozwiązanie, które można wybrać na imprezy o charakterze bardziej rozrywkowym, niż zawodowym, ponieważ podkreślają pewność siebie, ale wprowadzają także pewną awangardowość.