Kawa i papierosy
organizacja wyjazdów integracyjnych

Integracja pracownicza w małych i dużych firmach

Written on 28 lutego, 2020   By   in biznes

Skupiając się tylko na realizacji zadań w pracy, zapominając o najważniejszym, czyli, że każdy zespół tworzą ludzie z krwi i kości jest błędem. Można bowiem zaobserwować niewystarczające wykorzystywanie ich mocniejszych stron, które bez wątpienia są w stanie przynieść firmie duże korzyści. Warto jest wiec ten zasób w pełni wykorzystywać.

Impreza integracyjna czy wyjazd?

organizacja wyjazdów integracyjnych

Organizacja wyjazdów integracyjnych jest bez wątpienia trudną sztuką i niestety wiele firm nie może sobie na nią pozwolić, szczególnie wtedy, kiedy firma liczy małą grupę ludzi i niemożliwe jest zastępstwo. Impreza integracyjna dla pracowników w tym przypadku jest jedyną możliwą opcją. W przypadku dużych firm można zorganizować wyjazd, który podzieli pracowników na dwie tury.

Imprezy firmowe integracyjne, jak je traktować

Można zastosować się do tradycyjnej formy traktowania, czyli co jakiś czas przeprowadzać imprezy tak, aby każdy z nowych pracowników miał szansę poznać pozostałych. Jednak warto organizować takie wyjazdy w nagrodę dla swojej załogi jako trud włożony w realizację projektu. Jedna i druga forma jest właściwa, bo jedna i druga pozwoli poznać się osobom, które na co dzień ze sobą pracują. Jest to więc forma, która rzeczywiście się sprawdza i pozwala na przełożenie w trakcie pracy. Zgrany zespół bowiem daje z siebie o wiele więcej, bo z chęcią każda poszczególna jednostka pokazuje swoje mocne strony.