Kawa i papierosy
yerba mate

Jak należy parzyć yerba mate

Written on 16 maja, 2019   By   in Herbata

Popularność yerba mate jest obecnie bardzo duża. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego, potocznie nazywany herbatą yerba mate pije coraz więcej Polaków. Roślina ta posiada bardzo dużo właściwości leczniczych i korzystnie wpływa na zdrowie. Parzenie jej różni się od przygotowania tradycyjnej herbaty.

Potrzebne jest odpowiednie naczynie

Aby poprawnie zaparzyć yerba mate, potrzebne jest odpowiednie naczynie, czyli matero. Należy umieścić fusy w tykwie i zaleć przegotowaną wodą, której temperatura nie powinna przekroczyć 75 stopni Celsiusza. Różne rodzaje wymagają również innej temperatury. Można kupić także yerba mate rosamonte z dodatkiem drzewa różanego. Wszystko zależy, od tego, co kto lubi. Napar z tej rośliny pobudza, a oprócz tego świetnie działa na zmęczenie. Jest bogaty w liczne sole mineralne i zawiera praktycznie wszystkie witaminy potrzebne człowiekowi. Także te z jakimś dodatkiem mają takie właściwości. Yerba mate rosamonte z dodatkiem drzewa różanego również świetnie pobudza i zawiera wiele witamin.

Dostępność i niska cena

Bardzo dużo odmian yerba mate można znaleźć w internecie, ale susz z tej rośliny można bez najmniejszego problemu kupić w zwykłym sklepie lub supermarkecie. Ceny nie są bardzo wygórowane i kilogram suszu można kupić za jakieś 50 złotych. Przeprowadzone badania dowodzą, że yerba mate bardzo dobrze się sprzedaje, a rynek tego typu naparów bardzo prężnie się rozwija. Nie w tym nic dziwnego, ponieważ działanie yerba mate na organizm człowieka należy ocenić bardzo pozytywnie.