Kawa i papierosy

Kurs niemieckiego online

Written on 5 listopada, 2021   By   in Hobby

Jak wiadomo, znajomość języków obcych jest w dzisiejszych czasach bardzo przydatna. Niektórzy decydują się więc na wykupienie profesjonalnych kursów językowych w szkołach stacjonarnych lub takich, które oferują nauczanie w systemie stacjonarnym i/lub hybrydowym. Jednym z oferowanych przez niemal wszystkie punkty kształcenia pakietów jest nauka języka niemieckiego online z możliwością dopasowania godzin zajęć do indywidualnego planu tygodnia kursanta.

Nauka niemieckiego online – zalety

Nauka języka niemieckiego online Edoo

Niewątpliwie największą zaletą nauki języka niemieckiego online jest swoboda, z jaką kursant może uczestniczyć w zajęciach. Do połączenia się z lektorem prowadzącym kurs wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do Internetu: smartfon, tablet, komputer lub laptop. Można więc uczestniczyć w lekcjach z dowolnego miejsca i często… o dowolnej porze, nawet późnym wieczorem w środku weekendu. I o ile wybór urządzenia używanego do nauki nie wpływa na cenę kursu, o tyle dobór godzin wykładów odgrywa tutaj kluczową rolę.

Ceny nauki języka niemieckiego online

Cena kursu językowego jest uzależniona od wielu czynników, między innymi od:
– ilości zajęć w tygodniu,
– trybu zajęć: indywidualnego lub grupowego (w praktyce nie zawsze sesje 1:1 z lektorem są droższe od zajęć grupowych; wiele zależy od poziomu zaawansowania językowego kursanta)
– godzin, w których kursant chce odbywać zajęcia; wiele szkół oferuje elastyczny grafik, dostępność lektorów siedem dni w tygodniu od wczesnych godzin porannych niemalże do północy.
Należy jednak pamiętać, iż sesje dostępne w weekend są relatywnie droższe od tych odbywających się w ciągu tygodnia. Analogicznie sytuacja wygląda z doborem godzin – opcje wczesno-poranne z reguły są tańsze (czasem nawet znacząco) niż popołudniowo-wieczorne. Najdroższa i w niektórych szkołach nadal niedostępna jest możliwość odbywania kursu w święta ustawowo wolne od pracy, np. 1 listopada czy Boże Narodzenie.