Kawa i papierosy
Plecaki robocze – jak wybrać ten najlepszy

Plecaki robocze – jak wybrać ten najlepszy?

Written on 9 lipca, 2022   By   in akcesoria

Wiele osób pracujących na budowie lub przy wykończeniu wnętrz potrzebuje w czymś przechować narzędzia i jedzenie do pracy. Który plecak wybrać? Z jedną przegródką czy może z wieloma kieszeniami? Jakie materiały będą najlepsze? Poniżej znaleźć można kilka porad, które pomogą wybrać odpowiednie plecaki robocze dla pracowników lub na własny użytek.

Liczy się wnętrze

Myśląc nad układem kieszeni w plecaku należy zastanowić się, co będzie on przechowywał i jaka jest charakterystyka pracy. Jeśli dany zawód wymaga laptopa, poleca się kupić plecak roboczy ze specjalną przegródką na taki sprzęt. Dostępnych jest wiele tego typu modeli, również ze specjalnymi przegrodami na narzędzia. Zewnętrzne troki plecaka to kolejny ważny element, jeśli potrzeba przenieść więcej przyrządów.

Oceniaj książkę po okładce

Podczas gdy wygląd zewnętrzny jest raczej mniej ważnym elementem, materiał wierzchni plecaka to już inna sprawa. Plecaki robocze wykonane z wodoodpornego solidnego tworzywa takiego jak nylon balistyczny lub poliamid ripstop, który jest odporny na przedarcie, to strzał w dziesiątkę. Istnieją także wersje ze standardowych materiałów ze specjalną okrywą chroniącą przed deszczem.

Plecak roboczy

Wygoda

Mimo iż plecaki robocze nie będą zabierane na długie wyprawy górskie, muszą być wygodne w użytkowaniu. Oddychający wyściełany tył, tak samo jak paski naramienne, zagwarantują komfort użytkowania. Ergonomiczne końcówki suwaków w zamku oraz kieszenie boczne, do których można sięgnąć bez zdejmowania plecaka będą dodatkowym atutem.

Pojemność plecaka roboczego

Ostatnią poradą dotyczącą kwestii, jakie plecaki robocze zakupić jest ich wielkość i pojemność. Należy pamiętać, że te dwa pojęcia nie zawsze idą ze sobą w parze. Mały plecak o dużej pojemności to najbardziej odpowiednia opcja, ponieważ niektóre modele zabierają dość dużą przestrzeń, ale przez nieprzemyślany układ przegródek nie pozwalają przechować zbyt wielu narzędzi i rzeczy osobistych. Takie przykłady to często typowe plecaki na laptopa, gdzie mieści się tylko sprzęt, zasilacz, telefon i portfel. Tego typu plecaków lepiej unikać.