Kawa i papierosy
przyrząd do wyciągania kleszczy

Skuteczny i wygodny przyrząd do wyciągania kleszczy

Written on 4 marca, 2023   By   in Zdrowie

Lubisz spędzać czas na łonie natury i często spacerujesz po lesie? Obawiasz się ugryzienia kleszcza i chcesz poznać sposoby na jego bezpieczne usunięcie? Dużym ułatwieniem przy usuwaniu tego niebezpiecznego pajęczaka ze skóry jest odpowiednio zaprojektowany przyrząd. Sprawdź ofertę rynkową na akcesoria do wyciągania kleszczy. Dowiedz się, jak z nich skorzystać i w jaki sposób dobrać przyrząd do konkretnej sytuacji.

Jaki przyrząd do usuwania kleszczy jest najbardziej skuteczny?

Przy wyborze odpowiedniego przyrządu do usuwania kleszczy, warto sprawdzić, czy jest to wyrób medyczny. Ważna jest także jakość jego wykonania oraz możliwość użycia go do osobników młodych i dorosłych. Będzie to znacznym ułatwieniem do usuwania kleszczy ze skóry człowieka i jednocześnie zwierząt. Dostępne w sprzedaży przyrządy do bezpiecznego usuwania kleszczy ze skóry to:

  • szczypce i pęsety
  • kleszczłapki
  • lasso do kleszczy
  • pompki do kleszczy

Niezwykle skutecznym przyrządem do usuwania kleszczy jest model wyposażony w dwie różnej wielkości końcówki w kształcie widełek. Dzięki temu można pozbyć się kleszczy bez ryzyka urwania części ich odwłoku lub główki, co może doprowadzić niestety do zakażenia. Wykonany jest z tworzywa sztucznego, a jego specjalnie zakrzywione widełki umożliwiają precyzyjne wyciągnięcie intruza. Należy pamiętać, aby przy wyciąganiu kleszcza, chwycić go jak najbliżej skóry, co uniemożliwi przypadkowe rozerwanie jego ciała.

przyrząd do usuwania kleszczy

Dlaczego warto używać odpowiednich urządzeń do usuwania kleszczy ?

Przyrząd do wyciągania kleszczy (https://a-manada.pl/usuwanie-kleszczy) jest niewątpliwie lepszą opcją niż każdy z „domowych” sposobów na usuwanie tych niebezpiecznych pasożytów. Dzięki jego zastosowaniu unika się dotykania kleszczy rękami, zgniatania, ściskania czy miażdżenia. Takie działania mogą spowodować u kleszcza wyrzut śliny lub zawartości pokarmowej i przedostaniem się razem z nimi, do organizmu ugryzionego człowieka lub zwierzęcia drobnoustrojów i chorób.

Sprzęt do wyciągania kleszczy będzie lepszym rozwiązaniem niż stosowanie na kleszcza benzyny, tłuszczu, masła lub środków dezynfekujących. Urządzenia te zostały specjalnie zaprojektowane, aby skutecznie i bezpiecznie usuwać kleszcze z szyi, uszu, pachwin lub innych ulubionych przez te pajęczaki miejsc. Przykładem innego skutecznego i urządzenia jest miniaturowa pompka, która dzięki wytwarzanemu podciśnieniu wyciąga toksyny i jady kleszcza, a dodatkowo zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w organizmie człowieka lub zwierzęcia. Po użyciu przyrządu do usuwania kleszczy, należy pamiętać o dokładnej dezynfekcji miejsca ugryzienia i jego dalszą obserwację.