Kawa i papierosy
Wybierz grzebień odpowiedni dla Ciebie

Wybierz grzebień odpowiedni dla Ciebie

Written on 26 stycznia, 2023   By   in Uroda

Odpowiedni grzebień to potężne akcesorium. Niezależnie od tego, czy leży na blacie w łazience, czy nosi się go w tylnej kieszeni, czy też przechowuje w szafce na siłowni, jest czymś więcej niż tylko narzędziem do pielęgnacji włosów. To także osobisty wyraz stylu, klasy i jakości.

Grzebienie plastikowe

Plastikowy grzebień jest lekki, łatwy do przenoszenia i zdecydowanie kosztuje najmniej. Ma on tendencję do generowania dużej ilości ładunków elektrostatycznych, zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest suche – co może również powodować uszkodzenia włosów podczas czesania. Innym powodem, dla którego plastikowe odmiany mogą być bardziej szkodliwe, jest proces produkcji: może mieć małe grzbiety na każdym zębie, które mogą łatwo uszkodzić włosy i spowodować złamanie. Jednak niektóre wysokiej klasy grzebienie w stylu rzemieślniczym są cięte, a następnie polerowane, aby wyeliminować te drobne krawędzie. Dobrej jakości grzebień znajdziesz na manada.pl.

Grzebienie metalowe

Są one zdecydowanie najtrwalsze i najbardziej wytrzymałe. Metalowy grzebień jest bardzo gładki; pozwala zębom łatwo przechodzić przez włosy bez tarcia, dzięki czemu jest mniej ciągnięcia i mniejszy dyskomfort, jeśli pracujesz ze szczególnie trudnym kłębkiem włosów. Same zęby są cięższe od włosów, co również pomaga grzebieniowi łatwo przechodzić przez włosy i nie zaczepiać się o nie, tak jak to się dzieje w przypadku grzebieni plastikowych.

grzebień do czesania włosów

Grzebienie rogowe

Czy wiesz, że w tradycyjnej medycynie chińskiej róg jest ceniony za swoje właściwości zdrowotne? Co to oznacza dla Twoich włosów i skóry głowy? Mówi się, że róg ma funkcje lecznicze, takie jak eliminowanie patogenów, usuwanie ciepła i elementów toksycznych oraz wspomaganie krążenia krwi. Mówi się również, że róg jest lekiem chłodzącym krew, który leczy bóle głowy i eliminuje toksyczne ciepło. Prawdziwą zaletą rogowych grzebieni są jednak rygorystyczne standardy rzemieślnicze, które towarzyszą ich tworzeniu. Nadal są one wykonywane ręcznie w Europie przy użyciu tradycyjnych technik, te grzebienie są wyjątkowo wzorzyste i doskonale wypolerowane.

Jak używać grzebienia, by nie zniszczyć włosów?

Jeżeli Twoje włosy są szczególnie splątane, przed wzięciem do ręki narzędzia do stylizacji lub grzebienia, ostrożnie przeciągnij po nich palcami. Dzięki temu delikatnie rozluźnisz kołtuny, nie wyrywając przy tym pasm. Jeżeli w swojej pielęgnacji skupiasz się na wzroście i grubości włosów, dodaj do swojej rutyny odżywcze serum do włosów. Poprawi ono wygląd Twoich włosów i odpowiednio przygotuje je przed rozczesaniem. Zawsze przeczesuj końcówki włosów, zanim weźmiesz grzebień u nasady. A w przypadku cienkich, farbowanych włosów, wybierz szerszy grzebień, ponieważ włosy będą bardziej wrażliwe. Możesz również używać grzebienia pod prysznicem – upewnij się tylko, że zastosujesz nawilżającą odżywkę.