Kawa i papierosy
gry integracyjne

Zespołowy duch

Written on 25 listopada, 2020   By   in biznes

Dążeniem większości szefów jest stworzenie zaangażowanego, zmotywowanego i zintegrowanego zespołu, który będzie wspierać się w codziennej pracy. Nie od dziś wiadomo, że przyjacielska atmosfera sprzyja wydajności firmy i przekłada się na jej sukces.


Na czym polega team building?

Popularną metodą pracy z zespołami pracowników jest team building. Pod tą nazwą kryją się zajęcia integracyjne dla pracowników, które organizowane są w swobodnej atmosferze poza miejscem pracy. Mogą być to zajęcia jednodniowe, choć bardzo często są to dwudniowe lub nawet kilkudniowe wyjazdy w atrakcyjne miejsca w kraju lub za granicą.

Podczas takich spotkań lub wyjazdów organizowane są dla pracowników zabawy i gry integracyjne, które stawiają przed pracownikami zadania zupełnie inne od tych podczas codziennej pracy – wymagające pracy zespołowej, wsparcia innych, a często też wykazania się poczuciem humoru czy cechami na co dzień nie ujawnianymi.


Jakie są zalety integracji zespołowej?

Można z całą pewnością stwierdzić, że dobrze zaplanowany i dopasowany do potrzeb zespołu team building potrafi zbudować i wzmocnić wśród pracowników poczucie wspólnoty, co jest niezwykle ważnym czynnikiem przekładającym się na zaangażowanie w codzienną pracę i sytuację firmy. Pracownicy, którzy czują się ważnym elementem zespołu, akceptują się nawzajem, częściej są dla siebie wsparciem.

gry integracyjne

Co ważne, dzięki takiemu podejściu łatwiej o efekt synergii, czyli osiągnięcie pracą zespołową więcej, niż osiągnąć mogliby pracownicy samodzielnie.