Kawa i papierosy
środki do czyszczenia tapicerek

Brudna tapicerka – jak sobie z nią poradzić?

Written on 20 sierpnia, 2021   By   in akcesoria

Plamy po kawie, soku czy gorącej czekoladzie, to z pewnością problem nie jednego kierowcy. Niektórzy uważają, iż porządek w samochodzie świadczy o osobie nim jeżdżącej, dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie środki do czyszczenia tapicerek i cieszyć się porządkiem i aucie.

Jaki środek do czyszczenia tapicerek wybrać?

Chcąc mięć piękną i czysta tapicerkę, należy o nią odpowiednio zadbać. Nie każdy może sobie pozwolić na pranie ekstrakcyjne, które wykonują profesjonalne firmy. Jednakże samemu także można zadbać o czystość w swoim samochodzie. Na półkach sklepowych znajduje się wiele produktów, które świetnie sprawdzą się podczas sprzątania samochodu. Stosując płyn do prania tapicerek + odplamiacz 2w 1 można skutecznie pozbyć się brudu i plam w głębszych warstwach tkanin. Używając zaś środków do czyszczenia tapicerek w formie aerozolu, również można uzyskując wspaniały efekt. Piana, która wytworzy się po spryskaniu danego obszaru z odległości ok 20 cm., wniknie w jego głąb i oczyści go. Po odczekaniu chwili, w której dojdzie do reakcji brudu z środkiem czystości, należny usunąć piankę za pomocą wilgotnej szmatki czy też gąbki. Czynność tą należy powtarzać, aż do pozbycia się piany z zabrudzeniami. W przypadku braku czasu świetnie sprawdzą się ściereczki do tapicerek, np. podczas podróży, gdy wylejemy sok, można go szybko przetrzeć taką ściereczką i usunąć zabrudzenie.

O czym warto pamiętać przed użyciem środka do czyszczenia tapicerek?

Każde sprzątanie samochodu, najlepiej, aby rozpocząć od odkurzania, dzięki czemu w łatwy sposób można pozbyć się powierzchownych zabrudzeń, okruchów czy kurzu. Ponadto warto każdy środek do czyszczenia tapicerki najpierw wypróbować w mało widocznym miejscu, aby upewnić się, czy jej nie zniszczy.