Kawa i papierosy

Szkoła językowa, czy prywatne lekcje – co wybrać?

Written on 30 sierpnia, 2021   By   in Hobby

Nauka przynajmniej jednego języka obcego wydaje się w dzisiejszych czasach czymś oczywistym. Istnieje wiele metod, by się za nią zabrać. Uczniowie i studenci mają oczywiście możliwość uczestnictwa w szkolnych zajęciach i lektoratach. Czasem to jednak za mało. Rozwiązaniem może być szkoła językowa, albo prywatny nauczyciel. Które rozwiązanie jest lepsze?

Zalety i wady nauki w szkole językowej

Nauka w szkole językowej ma swoje zalety i wady. Pozwala na przykład na żywy i regularny kontakt z większą grupą ludzi, z którymi rozmawia się w obcym języku. Ludzie to istoty społeczne, które najlepiej uczą się od innych. A im tych innych jest więcej, tym lepiej. Nauka w grupach umożliwia łatwe ćwiczenie odnajdywania się w różnych sytuacjach, kiedy trzeba mówić w obcym języku. Ma to ogromne znaczenie dla procesu przyswajania języka i zapamiętywania słownictwa i struktur gramatycznych. Nauka w szkole to również możliwość kontaktu z różnymi lektorami. Dzięki temu można przyjrzeć się temu jak posługują się językiem i dowiedzieć się nieco o różnicach, jakie mogą tu występować. Istnieje też możliwość nauki w sieci. Szkoła językowa online https://edoo.pl to dzisiaj coraz bardziej powszechne zjawisko. Wadą nauki w grupach jest to, że uwaga nauczyciela zawsze podzielona jest na przynajmniej kilku uczniów.

Prywatne lekcje w domu – warto, czy nie warto?

Innym stylem uczenia się języka są prywatne lekcje w domu. Ich zaletą jest przede wszystkim to, że nauczyciel może skoncentrować się w stu procentach na jednym uczniu, który dzięki temu szybciej może przyswoić pewne informacje. To szczególnie istotne, kiedy uczeń ma trudności z jakimś tematem. Z drugiej strony poleganie wyłącznie na prywatnych lekcjach to brak wszystkiego tego, co wiąże się z pracą w grupie – przede wszystkim z możliwością nauki w realnej sytuacji społecznej.