Kawa i papierosy

Ekologiczne zaproszenia ślubne – trend, który pokochały pary

Written on 29 grudnia, 2020   By   in Uroczystości

Ekologia w życiu człowieka z roku na rok odgrywa coraz większą rolę. Od kilku lat mówi się o tym ze wzmożoną częstotliwością. Rodzice częściej starają się przekazać dzieciom wiedzę odnośnie tego jak od małego dbać o naturę. W sklepach ogranicza się produkcję szkodliwego dla środowiska plastiku, proponując klientom papierowe opakowania. Wiele osób wybierając się na zakupy chętnie dzierży w dłoniach torby materiałowe wielorazowego użytku. Większą uwagę zwraca się też na nadmierne zużycie wody. W przemyśle papierniczym z kolei dużą popularnością cieszą się papiery makulaturowe.

Ekologiczne zaproszenie na ślub coraz częstszym wyborem

Pośród kartek okolicznościowych, zawiadomień i zaproszeń ślubnych prym wiedzie ostatnio szary papier ekologiczny. Wybiera się go jako surowiec na koperty, nierzadko całe zaproszenia wykonuje się właśnie przy jego użyciu. Chętnie pracują z nim chętnie artyści i rzemieślnicy.

Właściwości papieru ekologicznego

Zaproszenia ślubne ekologiczne (https://lilyzaproszenia.pl/zaproszenia-slubne-ekologiczne) uznano w wielu środowiskach za efektowne i niedrogie. Papierem makulaturowym zastąpiono już wiele innych uszlachetnionych kartek. Potrzeba jedynie odrobiny kreatywności i wyobraźni by powstało z niego małe dzieło sztuki pasujące na każde wesele, niezależnie od jego tematyki. Oto właściwości dzięki którym papier makulaturowy staję się numerem jeden na rynku papierniczym:

  1. Uniwersalna barwa
    Charakterystyczne zabarwienie papieru ekologicznego pięknie kontrastuje z bielą, idealnie zatem nadaje się na bazę pod zaproszenia na ważne uroczystości jak: ślub, komunia czy chrzest. Ponadto osobliwa szarość dobrze współgra z zielenią, a co za tym idzie doskonale sprawdza się w produkcji kartek okolicznościowych typu boho.
  1. Niskobudżetowość
    Organizacja wesel wiąże się z dużym nakładem pracy podczas przygotowań i ogromnymi kosztami. Cięcia wydatków są więc zazwyczaj wskazane. Ten rodzaj papieru ma jedną szczególną zaletę – jest bardzo tani. W związku z czym polecany jest przyszłym małżonkom jako surowiec idealny.
  1. W zgodzie z naturą
    Papier ekologiczny pochodzi w dużej mierze z makulatury, jego produkcja nie przyczynia się więc do masowej wycinki lasów, będącej głównym problemem w jego pozyskiwaniu. Mówi się, że ze 100 ton makulatury odzyskać można nawet 90 ton.