Kawa i papierosy
papier fotograficzny

Papier fotograficzny: klucz do drukowania wysokiej jakości zdjęć

Written on 17 kwietnia, 2021   By   in biznes

Aby drukować wysokiej jakości zdjęcia na domowej lub biurowej drukarce, potrzeba nie tylko samej drukarki, która spełni wymagania dotyczące jakości druku, ale również odpowiedniego rodzaju papieru. W tym przypadku będzie to papier fotograficzny. Istnieje wiele różnych rodzajów papieru fotograficznego. Jak wybrać odpowiedni, by zdjęcia były drukowane w najwyższej jakości?

Rodzaje papieru fotograficznego

Papier fotograficzny składa się z trzech warstw: warstwy obrazu, warstwy podkładu oraz warstwy spodniej. Wyróżnia się następujące rodzaje papieru fotograficznego:

  • do drukarki atramentowej (nie dopuszcza do rozmazywania się atramentu);
  • do drukarki laserowej;
  • do druku termosublimacyjnego (w zestawie z folią termobarwiącą).

Najlepszą jakość zdjęć uzyskuje się poprzez zastosowanie papieru fotograficznego https://biurwa.pl/papier-fotograficzny do druku termosublimacyjnego.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj papieru fotograficznego?

Aby kupić odpowiedni rodzaj papieru fotograficznego, należy dobrać go do technologii druku używanego przez urządzenie drukujące. Należy również sprawdzić maksymalną rozdzielczość, format i gramaturę, które obsługuje dana drukarka. Jakość druku zależy bowiem od tych czynników w najwyższym stopniu.

Należy również ustalić przeznaczenie zdjęcia. Jeśli ma być trwałe, papier musi być wysokiej jakości. Jeśli zaś zdjęcie ma służyć wyłącznie do użytku jednorazowego, można pozwolić sobie na zakup tańszego papieru fotograficznego. Wybór uzależniony jest od wszystkich powyższych czynników. Odpowiednio dobrany papier to wysokiej jakości zdjęcia.