Kawa i papierosy

Książki motywacyjne determinują odnoszenie sukcesów

Written on 19 kwietnia, 2021   By   in Książki

Każdy potrzebuje motywacji. To dzięki niej człowiek ma energię do działania. Jest zdolny, aby pracować, wyznaczać sobie kolejne cele, a następnie dążyć do nich uparcie. Każdy ma także w swoim życiu momenty lepsze i gorsze. Wbrew powszechnym stereotypom, treści motywujące powinni przyswajać także ci, których aktualnie rozpiera energia.

Literatura piękna i użytkowa

Książki motywacyjne to bardzo rozległy zbiór. W jego obrębie można wyróżnić trzy grupy. Pierwsza to poradniki dotyczące najróżniejszych problemów. Tematy oscylują wokół takich zagadnień jak prokrastynacja, wolność finansowa, relacje społeczne, zdrowe odżywianie czy walka ze stanami depresyjnymi. Istnieje wiele bardzo użytecznych instrukcji, jak poprawić zarządzanie czasem czy domowym budżetem. W skład drugiej wchodzą biografie i autobiografie, które ukazują determinację sławnych osób w realizacji wielkich celów. Trzeci zbiór tworzy literatura. Poezja i proza, o wydźwięku pozytywnym, która motywuje do działania. Przykłady z każdej powyższej grupy znajdą państwo na stronie tej księgarni: https://rewolucja.co.uk/ksiazki/poradniki/motywacyjne.

Bogaci dzięki motywacji

Ludzie sukcesu doskonale wiedzą, jak cenne jest czerpanie z doświadczenia innych. Bazują na tym. Rekiny biznesu, takie jak Warren Buffett czy Bill Gates rok rocznie pochłaniają imponujące liczby woluminów. Przy czym nie są to pozycje przypadkowe. Przeważnie czytają oni właśnie książki motywacyjne. Podobnie rzecz ma się z innymi krezusami. Utarł się nawet pogląd, że po zawartości domowej biblioteki można stwierdzić, czy ma się do czynienia z człowiekiem, któremu się wiedzie.