Kawa i papierosy
pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem

Pierścionek ze szmaragdem – nieszablonowa alternatywa diamentu

Written on 4 lipca, 2021   By   in akcesoria

Dla większości osób zaręczyny są pełnym radości i oczekiwania wydarzeniem, które zachowają w pamięci do końca życia. Stanowią nie tylko idealne ukoronowanie miłości dwojga osób, ale i pierwszy etap budowania wspólnego życia. Niezaprzeczalnie najbardziej ekscytującym momentem oświadczyn jest wręczenie pierścionka zaręczynowego i oczekiwanie na wymarzone tak. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego pierścionka, który zaprze Twojej ukochanej dech w piersiach.

Szmaragdy – właściwości

Szmaragd to jeden z najbardziej pożądanych i najcenniejszych kamieni szlachetnych na świecie. Charakterystyczną, intensywną barwę zawdzięcza połączeniu berylu i chromu – pierwiastkom, które występują obok siebie niezwykle rzadko. W zależności od kątów padania światła szmaragd zmienia barwę na skutek właściwości zwanej pleochroizmem. Jest to również minerał bardzo twardy o magicznym, szklistym połysku.

Ulubiony klejnot Kleopatry

Szmaragd znany był w sztuce jubilerskiej już w czasach starożytnych. Ze względu na piękną, intensywnie zieloną barwę oraz fakt, że jest to minerał niezwykle rzadki, szmaragdy przez wieki stanowiły obiekt zachwytu i podziwu. Zgodnie z niektórymi wierzeniami kamienie te były ucieleśnieniem dawnych bóstw i nosiły w sobie wielką moc. Szmaragdy szczególnie upodobała sobie Kleopatra, przy każdej okazji otaczając się ich szlachetnym blaskiem. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem (oferta) będzie zatem idealnym zwieńczeniem oświadczyn, który i Twojej wybrance doda blasku godnego Kleopatry – kobiety silnej, niezależnej i wyjątkowej.

Dla kogo idealnie sprawdzi się szmaragd? Pierścionek ozdobiony tym niepowtarzalnym kamieniem, w otoczeniu złota i diamentów, pozwoli każdej kobiecie poczuć się jak królowa, podkreślając jej naturalne piękno i dodając szlachetnej elegancji.