Kawa i papierosy
turystyka biznesowa

Wyjaśnienie turystyki biznesowej: co, dlaczego i gdzie?

Written on 22 kwietnia, 2021   By   in biznes

W 2017 roku światowy przemysł podróżniczy i turystyczny wniósł ponad 10 bilionów dolarów do światowej gospodarki. Z tej kwoty znaczną część stanowiła turystyka biznesowa, łącznie 1,23 biliona dolarów.

Systemy transportu i infrastruktury w nowoczesnym społeczeństwie wciąż rewolucjonizują, dlatego turystyka biznesowa ma środki, aby zapewnić większą siłę ekonomiczną niż wcześniej.

Co to jest turystyka biznesowa?

Turystyka biznesowa lub podróże służbowe to zasadniczo forma podróży, która polega na podejmowaniu działań biznesowych poza domem. Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) definiuje turystów jako osoby podróżujące do miejsc poza ich zwykłym środowiskiem i przebywające w nich nie dłużej niż jeden rok z rzędu w celach wypoczynkowych, biznesowych i innych ”, czyniąc tym samym biznes ważnym i integralnym sektorem gospodarka turystyczna. Działalność turystyki biznesowej obejmuje udział w spotkaniach, kongresach, wystawach, wyjazdach motywacyjnych i gościnności korporacyjnej.

turystyka biznesowa

Definicje turystyki biznesowej

Z naukowego punktu widzenia nie ma ogromnej ilości literatury na temat charakterystyki „turystyki biznesowej” lub „podróży służbowych”. Jednak cytując Davidsona: „Turystyka biznesowa dotyczy osób podróżujących w celach związanych z ich pracą”. Turystyka biznesowa jest jedną z najstarszych form turystyki, ponieważ człowiek podróżuje w celach turystycznych od bardzo dawna.