Kawa i papierosy

Jak peeling do ciała działa na skórę? Najważniejsze właściwości

Written on 29 czerwca, 2022   By   in Uroda

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie pielęgnowanie skóry – zarówno na twarzy, jak i na pozostałych częściach ciała. Codzienne oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywianie jej za pomocą kosmetyków dobranych do typu cery jest podstawą. Warto jednak nieco poszerzyć zakres przeprowadzanych zabiegów. Peelingowanie skóry całego ciała może przynieść mnóstwo korzyści. Jakie właściwości mają scruby? Jakich efektów można spodziewać się przy ich regularnym stosowaniu?

Po pierwsze – widoczne wygładzenie skóry

Niektórym osobom trudno uwierzyć, że tak prosty i szybki zabieg kosmetyczny, który można bez problemu wykonać w domowych warunkach, przynosi tak wiele korzyści dla skóry – dotyczy to zarówno jej wyglądu, jak i zdrowia. Pierwszym skojarzeniem, które odnosi się do właściwości peelingu, jest na pewno wygładzenie naskórka. To dzięki regularnemu stosowaniu tego kosmetyku ciało pozbawione jest szorstkich i przesuszonych miejsc, a spierzchnięta skóra na łokciach i kolanach odchodzi w niepamięć. Trzeba przyznać, że są to właściwości, obok których trudno przejść obojętnie. Zwłaszcza że produkty tego typu nie są drogie. Nie jest też trudno stworzyć swój peeling w domowych warunkach z produktów, które posiada się w szafce kuchennej.

Po drugie – znaczne ujędrnienie naskórka. Peeling jako tajna broń w walce z cellulitem

Wiele kobiet skarży się na brak jędrności skóry i powstający z biegiem lat cellulit. Choć często dość trudno jest się go pozbyć w krótkim czasie, można znacznie zmniejszyć jego widoczność właśnie dzięki stosowaniu peelingów do ciała. Warto zaopatrzyć się w specjalne rękawice do masażu, szczotki z naturalnych włókien lub szorstkie gąbki, dzięki którym można zwiększyć działanie scrubu. Regularne masowanie skóry z użyciem peelingu może widocznie ją napiąć i przygotować do lata. Trzeba zaznaczyć, że skóra po zimnych miesiącach jest zwykle nieco pozbawiona blasku i zdrowego wyglądu. Dobrze dobrany peeling do ciała (https://www.manada.pl/peelingi-do-ciala) może szybko przywrócić jej młodą i zdrową prezencję.

Po trzecie – właściwości wzmacniające działanie innych kosmetyków

Peeling do ciała, którego używa się przed nałożeniem serum, kremu lub balsamu jest świetnym przygotowaniem do dalszych zabiegów. Oczyszczona i pozbawiona martwego naskórka powierzchnia jest bardziej podatna na działanie innych kosmetyków, dzięki czemu wchłaniają się one o wiele lepiej. Co więcej, wmasowywanie scrubu do ciała wpływa na zwiększenie krążenia krwi, co pozwala uwolnić toksyny z organizmu. Właściwości peelingu do ciała są więc bardzo szerokie.